pondelok 23. septembra 2013

17.ročník Memoriál Ladislava Szántaia 2013

Obrovské úspechy nášho CK na medzinárodných pretekoch v Rožňave!!!!

22.septembra 2013 sa za krásneho počasia uskutočnil 17.ročník cyklistických pretekov Memoriál Ladislava Szántaia

Preteky v Rožňave majú veľkú tradíciu, trať vedie cez dva kopce Štítnik a Roštár so štartom a cieľom v Rožňave.

Ešte za mojich žiackych čias sme tam štartovali s naším klubom pod vedením  pána trénera Waltera Rennera, výsledky si síce nepamätám, ale pamätám si ako ma tam naháňal čierny vlčiak, ani neviem ako rýchlo som vyšpurtoval na kopec....:-)))))

Nedeľa.... stretnutie bolo ako vždy na priekope, odchádzalo sa o ôsmej, nebolo sa kde ponáhľať..

Štart bol o jedenástej. Šlo sa dvoma autami : 1.,Zdeno, Dody ,Esto ,Marcel a fotoreportér Denis/Zdenov syn/

Druhé auto:  Juraj s juniormi Tomášom/synom/ a Matúšom . Veľmi radi by sme boli išli aj my so špurtérom, ale boli sme ,,služobne vzdialení".....:-)))))

85 cyklistov z Poľska, Maďarska a Slovenska,  mala na výber dĺžku trate,
mohlo sa ísť na jedno kolo/45km/ a lebo dve kolá/80km/ ktoré si vybral Juraj
odštartovalo za krásneho bezveterného počasia smer  Roštár, kde pod neho ešte prišiel peletón vcelku, ale náš Maťo  inicioval únik,  z ktorého vznikla dvadsaťčlenná skupina, ale po klesaní v zjazde ich dobehlo ďalších desať, s Matúšom tam bol aj Juraj,prenasledovaný druhou pätnásťčlennou skupinou v ktorej boli aj  Tomáš, Marcel Dody Zdeno a Esto .

V stúpaní na Štítnik túto skupinu na vrchol priviedol Tomáš,  ale Esto a Zdeno v ňom trochu zaostali.

Hlavná skupina sa v Rožňave rozdelila, sedem  z nich, ktorí šli na jedno kolo odbočilo,
v nej aj  Matúš,  a v cieľovom špurte si vyšpurtoval víťazstvo vo svojej kategórii,
Dody zasa podal výborný výkon a vo svojej skončil tretí.

Juraj pokračoval, druhe kolo išiel v hlavnej, dvadsaťpäť člennej skupine,
 tempom rovnakým ako aj prvé, ale žiaľ aj so svojími hlavnými konkurentmi,
 ale hlavne poliakom,  ktorého sa mu v tejto sezóne ešte nepodarilo poraziť.
  asi dvadsať kilometrov pred cieľom sa skupina roztrhala, ale Juraj v nej chýbal,