utorok 24. júna 2014

9.-10.kolo Slovenského pohára Masters v cestnej cyklistike 2014

CK MŠK Kežmarok na štarte

V sobotu a v nedeľu pokračoval Slovenský pohár masters v cyklistike pod názvom Merida Road Cup 2014 v Novej Lesnej a v Poprade 9. a 10. kolom. Organizátor podujatia CK Falange Bratislava pripravil pre cyklistov 8,3 km časovku v okolí Novej Lesnej a nedeľu sa pokračovalo súťažou po 21 km okruhu v okolí Popradu.

V časovke bol medzi mužmi najrýchlejší Gábor Fejes z Maďarska a najlepšou časovkárkou bola Lívia Hanesová z B. Bystrice. V nedeľu ich čakala etapa na okruhu Poprad - Kvetnica - Hranovnica - Sp. Bystré - Poprad. Počet odjazdených okruhov bol pre jednotlivé vekové kategórie rozdielny. Pretekári štartovali pri Aréne Poprad a etapu ukončili pri jazierku v Kvetnici.

Víťazi jednotlivých kategórií: muži B - Gábor Fejes, masters A - Eduard Kruľ, CK Topgrass, masters B - Rastislav Belák, Martin, masters C - Jozef Javorka, Klub nadšencov amat. cykl., masters D - Ladislav Longauer,
B. Bystrica, masters E - Jozef Mužík, Žilina, masters F - Karol Vogel, Hurbanova Ves, ženy - Lívia Hanesová, verejné preteky ml. - Ondrej Glajza ml., Znojmo, verejné preteky st. - Vladimír Gešo.